Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Дизайн інтер'єру

Дизайн інтер’єру, кольорове оформлення приміщень.
Кольорова гама інтер'єру

Колір в інтер’єрі дозволяє нам з легкістю, ефективно і за відносно невелику ціну повністю змінити або освіжити будь-який простір в будинку. Сьогодні можна знайти величезну кількість всіляких кольорів фарб, шпалер, тканин і меблів. Використання кольору – це колосальні можливості для прояву своєї творчої фантазії. Також це важливе рішення, яке має бути обдумано з особливою ретельністю. Перш ніж вирішити, які кольори будуть використані для інтер’єру квартири, визначіться з призначенням відведеного конкретного простору, з тим, хто з членів вашої сім’ї буде проводити тут більше часу, якому стилю надати перевагу і які меблі придбати. Якщо предмети інтреьру вже обрано, то відштовхуватися доведеться від «тональності» меблів і кольору штор. Якщо їх колір досить інтенсивний, контрастний або навіть кричущий, то стіни доцільно оформляти у дуже стриманих кольорах. Якщо ж меблі виконані в ніжних тонах, або це класичний варіант меблів, наприклад, традиційна дерев’яна кухня – стіни можуть бути більш виразними.

Тепер давайте розглянемо, як правильно підібрати колір для різних функціональних зон:

Кухня. На думку психологів, краще використовувати яскраві теплі кольори – жовтий, оранжевий або червоний. Ці кольори стимулюють апетит, викликають почуття легкості і благородного спокою (особливо теракотові тони або колір натурального дерева). На таких стінах дуже добре будуть виглядати витончені рослини або картини зі смачними натюрмортами. Меблі і підлогу кухні також рекомендується декорувати в теплі тони.
Якщо ж ви хочете досягнути іншого ефекту – наприклад, постійно сидите на дієтах і бажаєте приглушити апетит – віддайте перевагу декору на кухні у холодній, приглушеній кольоровій гамі. Це може бути колір маренго (мишачий або сірий) і Маджента (пурпурний або рожевий).
«Біла» кухня може здаватися світлою, об’ємною, прохолодною і свіжою, але при цьому нагадувати лікарню, тому білий колір рекомендується розбавити кольоровою плиткою або фіранками, розставити вази з фруктами і овочами або будь-які прозорі ємності, наповнені прянощами і крупами теплих відтінків. Додатково про колір в Дизайні інтр’єру кухні можна почитати в одній з наших попередніх статей.

Ванна. У ванній відмінно виглядає традиційний білий і будь-які відтінки блакитного. Для мініатюрних ванних без вікон найкращим варіантом будуть пастельні тони з невеликими доповненнями білого або чорного, а також яскравих насичених кольорів. У добре освітлених ваннах відносто чималих габаритів кольорове оформлення може бути більш виразним, яскравим та контрастним. Також непогано буде взяти за основу колір смарагду або брусниці. Великою популярністю останнім часом користується сріблястий колір. Світла сантехніка відмінно освіжає темний фон.

Спальня. Кімната для сну і відпочинку повинна створювати відчуття комфорту і спокою. Не використовуйте яскраві кольори у оформленні. Краще «нарядити» вашу спальну в стримані пастельні «теплі» тони. Хорошим варіантом буде оформити простір спокійним синім або зеленим (відмінно підійде салатовий або фісташковий, блакитний або світло-фіолетовий).
Хоча, якщо ви молоді, ексцентричний і любите поекспериментувати, у вашій спальні буде доречний навіть "агресивний” соковитий червоний колір, тому що він є першокласним фоном для зваблювання.
В інших же випадках уникайте великих обсягів томного червоного, яскравого жовтого та помаранчевого сліпучого (інакше це негативно вплине на сон), а також густого синього, темно-фіолетового, темно-коричневого, чорного та темно-сірого (такі кольори пригнічують і можуть викликати депресію).

Дитяча. Фактично всі дизайнери сходяться у думці, що у дитячій необхідно виділяти дві зони – активну (ігрову, в той же час навчальну) і спокійну, для сну. Відповідно активну зону бажано насичувати яскравими, веселими, підбадьорюючими кольорами, наприклад помаранчевим. Тільки не варто перестаратися з інтенсивністю тонів, щоб дитина не надто збуджувалась. Для другої зони – куточку для сну і відпочинку – краще обирати помірно яскраві, прохолодні пастельні тони. Доречні будуть зелений, блакитний або світло-фіолетовий колір. Слід уникати червоного у великих кількостях, а також коричневого і темних земляних відтінків. Щонайменше раз на два-три роки бажано оновлювати інтер’єр дитячої кімнати, це надасть сприятливу дію на ріст і розвиток малюка. Можна експериментувати і в оновленні кольорової палітри, але не надто активно.

Кабінет. Для кабінету потрібно створити атмосферу спокою, зібраності та концентрації, тому використовуйте для оформлення стримані, прохолодні тони. Вітаються всі відтінки коричневого та зеленого кольору. При наявність світло-коричневих меблів, такий варіант добре підійде холерикам і сангвінікам. Більш безпристрасні люди можуть включити в інтер’єр яскраві деталі, що додають відчуття бадьорості та енергійності. На свій смак ви можете пофарбувати стіни в біло-сині, золотисто-коричневі і рожеві тони. Такі кольору в інтер’єрі допоможуть підвищити зосередженість і працездатність.

Вітальня. Це місце для гостей і відпочинку господарів будинку. Кожен з вас може декорувати, використовуючи максимально всю свою фантазію і індивідуальність. Вітальня дарує вам величезну кількість можливостей для самих рішучих дій в оформленні – від пурпура з золотом до африканської гами або кислотних відтінків. Також можна задіяти фіолетовий, темно-синій, червоний і чорний. Особливо строгих, стримуючих правил кольорового наповнення інтер’єру тут не існує. Головне простежити, щоб "тональність” вітальні не занадто дисгармоніювали з кольоровою гамою інших кімнат. І пам’ятайте, що надто яскраві, агресивні тони перевтомлюють зір і психіку, тому невдовзі вам неодмінно захочеться перефарбувати кімнату у що-небудь більш розслаблюче. Якщо темний колір є основним у вашому інтер’єрі, додайте до кімнати побільше різноманітного освітлення і заповніть простір яскравими світлими аксесуарами. В іншому випадку, кімната здасться занадто тьмяною і похмурої. Так що не бійтеся фіолетовий диван прикрасити жовтої подушкою.

Якщо ви бажаєте зробити атмосферу вашої вітальні теплою і доброю, віддайте перевагу м’яким пастельним тонам (пісочний, персиковий, світло-рожевий) або сонячним (жовтий, світло-помаранчевий). Добре будуть виглядати тони натурального дерева (приміром, горіх, сосна, венге). Ажде, як ви знаєте, затишок надають саме натуральні, природні кольори.


Категорія: Дизайн інтер'єру | Додав: Cergiy (2010-11-10)
Переглядів: 2518 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Дизайн інтер'єру [16]
Дизайн екстереру [1]
Ланшафтний дизайн [3]
Пошук
Наше опитування
Чого невистарчає на сайті
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0