Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Ланшафтний дизайн

Кам'яні глиби своїми руками
Останнім часом в ландшафтному дизайні все активніше використовують камінь, але не відшліфований і блискучий, а дикий, первісний, покритий мохом пісковик або туф. Можна розважитися і істотно заощадити, зробивши кам'яну форму самостійно..
Взагалі все набагато простіше, ніж здається. Багатьом відомо, що класична суміш цементу, води і піску, застигаючи, перетворюється на бетон - важку і дуже щільну, але, на жаль, малопрівлекательную поверхню. Але мало хто знає, що якщо в рецепт додати торф, то вийде так званий гіпертуф. Виробу з нього майже не відрізниш від справжнього туфу або пісковика. Зате можливостей для декорування - множина. Не застигла маса пластична і їй можна надати будь-яку форму. А після того, як вона засохне - гіпертуф «окам'яніє».
   
   
   Рецепти можуть бути разниє. Одні радять брати пісок, цемент і торф в пропорції 1:1:2, інші - 5:2:3.
   
   Сухі компоненти ретельно перемішують, і тільки тоді в суміш додають воду. Для додання природного відтінку потрібно підмісити фарбник (у вигляді порошку - в суху суміш або рідини - у воду), наприклад щоб досягти схожість з пісковиком - шоколадно-коричневий пігмент.
   
   Тепер створюємо форму. Для цього використовуємо дві коробки з картону (звичайні коробки з-під побутової техніки) або дерева (багаторазова опалубка). Одна з них повинна входити в іншу з таким розрахунком, щоб між їх стінками залишався зазор: чим більше ємкість, тим ширше зазор, але не менше чотирьох сантиметрів.
   
   Спочатку заливаємо дно гіперторфом. Товщина - по вашому розсуду. Не забудьте передбачити отвору для стоку води, упровадивши в шар розчину пробки від вина (їх потім буде легко висвердлити). Коли суміш злегка схопиться, вкладете коробку меншого розміру і заповните простір між стінками розчином. Можна, перш ніж заливати його, заповнити дротом або дрібнопористою сіткою для додання міцності всієї конструкції.
   Щоб внутрішню коробку не «втиснула» суміш гіперторфу, покладете в неї цеглу, будь-який лом, який допоможе коробці зберегти форму.
   
   Деякі додають в розчин трохи керамзиту, що робить ємкість помітно легше. Поспішати виймати готовий вазон з форми не потрібно. Дозріває він довго - близько двох тижнів.
   
   Постарити новоспечений камінчик можна старим дідівським методом, часто вживаним для швидкого обростання каменів мохом в китайському саду. Їх потрібно полити коров'яком, що перебродив. Але це нині рідкість в дачному, а тим більше коттеджном господарстві. Проте коров'яку є заміна - пиво і кефір. Вони теж стануть прекрасним живильним середовищем для пересадженого з диких валунів моху. Якщо останнього в окрузі не спостерігається, можна якийсь час почекати. Є шанс, що його заселить свій, доморослий.
Категорія: Ланшафтний дизайн | Додав: Cergiy (2010-11-10)
Переглядів: 1645 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Дизайн інтер'єру [16]
Дизайн екстереру [1]
Ланшафтний дизайн [3]
Пошук
Наше опитування
Чого невистарчає на сайті
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0