Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Ланшафтний дизайн

Основні стилі й види композицій в ландшафтному дизайні
Стиль майбутньої композиції визначають на першому ж етапі проектування. Охарактеризуємо лише три з них, найпоширеніших.

  «Японський» стиль - більш орієнтований на символізм і абстракцію, розрахований на тривале й вдумливе споглядання з метою збагнення духу речей. У лапки слово «японський» узяте тому, що самі японські сади бувають дуже різними, і деякі з них практично недоступні розумінню європейців. Японський стиль має на увазі, що на першім місці в композиції будуть перебувати камені, галька, пісок, вигадливі сухі струмки й карликові рослини.
   
    Англійський стиль – це кам'янисті гірки й осипи з перевагою хвойних дерев, злаків, полині, тобто, рослин, рівною мірою властивих і гірським хребтам і нашій місцевості. Досить лаконічний, «інтелігентний» («gentel» у перекладі з англійського означає «м'який») і спокійний стиль, що не домінує над людиною, але, що звертається до його внутрішньої шляхетності й смаку.
   
    Окремо виділяють і так званий європейський стиль. Він найменш строгий, розрахований на яскраву картинку, приємний для зору «швидкий» ефект цвітіння, рослин, що триває весь сезон, становлять у ньому головний компонент дизайну.
   
    Європейський стиль
   
    Стиль композиції з каменів і декоративних рослин може збігатися, а може контрастувати із загальним стилем саду. У кожному разі, те або інше рішення повинне бути мотивованим, мати сенс і народжувати асоціації. У жодного стилю немає іншої переваги перед іншими, крім того, що саме він найбільш прийнятний усіма членами родини власника ділянки.
   
    Рокарій не повинен, звичайно, створюватися на шкоду важливим функціональним зонам саду. І тільки якщо місця на ділянці вистачає для задоволення всіх потреб членів вашої родини, рокарій може привільно розкинутися на значній площі.
   
    Даремна праця – намагатися описати всі можливі варіанти розміщення рокарія на ділянці. За польотом фантазії дизайнера не встигнути. Але є в цьому просторі ідей основні магістралі. Де і якого розміру рокарій буде на вашій ділянці, визначається при зонуванні ділянки. Погляньте на ділянку очами ландшафтного дизайнера.
   
    Схил – найбільш природнє місце для обладнання рокарія у вигляді кам'яного осипу. Але осип можна влаштувати й на плоскій ділянці, створивши ухил штучно. На невеликих ділянках штучні схили збільшують площу, на якій можна створювати квіткові композиції, додаючи саду фарб.
   
    Схил
   
    Кам'янистий сад може бути влаштований не тільки на площині або схилі. Архітектурна кам'яна гірка може розміститися безпосередньо в підпірній стінці, вертикально, а може - на кам'яних щаблях…
    Композиції каменів і рослин на ділянках з помітним ухилом, що бідують у терасуванні також дозволяють поєднувати приємне з корисним. Кам'янисті стінкие, повиті рослинами, не тільки чарівні, але й у силу особливостей конструкції, виконують дренажну функцію, захищаючи ґрунт тераси від розмиву.
   
    Якщо ділянка невелика, візуально збільшити її допоможе сухий струмок, звивистий, з руслом, що міняє свою ширину. І навіть на самій маленькій ділянці в рокарій можуть перетворитися границі доріжок або навіть сама кам'яниста стежинка.
   
    Доріжка
   
    Гарним акцентом виглядає кам'яно-рослинна композиція на газоні. Але можна, навпаки, увесь сад зробити однієї великою композицією і рокарієм, у який будуть уписані різні природні ландшафти: водоспад, осип, зелена галявина й болотцє, маленькі гайки й заросли диких трав.
   
    Гірка з водоспадом, Гірка з водоймою
   
    Не буває двох однакових композицій з каменів і рослин, як не буває в природі двох однакових каменів. Неповторні й ефекти, яких домагаються ландшафтні дизайнери, створюючи кам'яно-рослинних композиції.
   
    Екологічна функція декоративної композиції
   
    Про це ми навчилися думати зовсім недавно, коли з'ясувалося, що причини спалахів небезпечних для саду хвороб і розмноження шкідників криються в одноманітності й штучної заорганізованості ділянки. І, навпаки, чим різноманітніше ландшафт саду, чим більше в ньому ділянок з різним мікрокліматом, тим більш стійкою буде екосистема саду, більше захисників в його рослинного світу.
   
    Що ж таке «альпійська гірка» з погляду екології? Це саме і є збори великої кількості, що різняться по ступеню зволоження, освітленості й прогріву кліматичних зон. Рослинний мир «кам'янистих гірок» - штучне співтовариство різних рослин, кожне з яких живе у своїх ґрунтових і кліматичних умовах. Тут найдеться місце невибагливим, але гарним місцевим рослинам, дикоростучим медоносам, а конструкція з каменів дає надійне укриття хижим комахам і комахам-запильникам. Серед кам'яних развалів, у щілинах підпірних стінок у безпеці зможе відчути себе знаменитий борець зі слизнями – жаба, або жива прикраса декоративної композиції – ящірка. Тому, створюючи на ділянці навіть невелику кам'янисту гірку, ви суттєво поліпшуєте загальну екологічну обстановку у своєму саду, споруджуєте природній бар'єр для розмноження в саду небезпечних шкідників.
Категорія: Ланшафтний дизайн | Додав: Cergiy (2010-11-10)
Переглядів: 1516 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Дизайн інтер'єру [16]
Дизайн екстереру [1]
Ланшафтний дизайн [3]
Пошук
Наше опитування
Чого невистарчає на сайті
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0