Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Дизайн інтер'єру

Природне освітлення приміщення

Природне освітлення суттєво впливає на атмосферу у кімнаті, воно насичує одні і приглушує інші кольори, оживляє приміщення і додає йому затишок.

Я не буду вдаватися у фізичну термінологію про температуру кольору. Це не потрібно, і при бажанні цю інформацію завжди можна подивитися у довіднику. Для нас головне пам’ятати, що природне світло змінюється протягом дня. Ранкове і вечірнє світло мають теплий помаранчевий відтінок, денне ж світло яскраве і воно більш холодного відтінку. Характер світла так само залежить і від погоди:  воно може бути яскравим і різким, а може бути м’яким і розсіяним.Все це різноманіття відтінків суттеєво впливає на атмосферу у будинку, і їх можна максимально вигідно використовувати для посилення світлового та кольорового ефекту у інтер’єрі.
У приміщеннях, де прямого сонячне світла достатньо можна дозволити собі більш холодні кольори. У кімнатах, де мало денного світла, додати затишку допоможуть тканини і кольори яскравих теплих відтінків – червоного, помаранчевого, жовтого.
Використовуйте існуюче світло в кімнатах по максимуму. Це наповнить приміщення енергією і зменьшить ваші рахунки за електроенергію, оскільки штучного освітлення ви будете використовувати значно меньше.

Типы природного освітлення:

  • Бокове освітлення – світло, що потрапляє у приміщення через вікна і двері.
  • Верхнє освітлення – потрапляє у приміщення через вікна у високих місцях будинку і через вікна у даху.
  • Комбіноване освітлення – комбінація верхнього та бокового освітлення.
  • Двосвітлове освітлення – розташування вікон один над одним для більш ефектного освітлення у високих приміщенях.
Поспостерігайте, як денне світло проходить крізь вікна, стіни, двері та вікна в даху. Які кімнати у вас сонячні, а які знаходяться в тіні, яке світло потрапляє – тепле чи холодне. Всі ці спостереження потрібні для грамотного використання природного освітлення при розташуванні меблів. Наприклад, ви зможете поставити обідній стіл біля сонячного вікна, а диван у менш сонячної частині кімнати.

Якщо у вас з’явилася потреба виділити особистий простір усередині приміщення, то пам’ятайте, що існує безліч способів обмежити простір, не скорочуючи при цьому кількість природного світла. Матове чи текстуроване скло, скляні, або частково скляні двері замість цільних, легкі прозорі завіски, тоноване скло – все це дозволить світлу просочуватися, зберігаючи при цьому відчуття комфорту і особистого простору.

Декілька рекомендацій, які допоможуть Вам максимально використовувати або регулювати природне світло у кімнаті.

  • Чисті вікна. Неймовірно, але брудні вікна значно скорочують кількість світла, проникаючого в кімнату.
  • Масивні штори – вони також урізують видиму площу вікна майже на третину. І пропускають менше світла
  • Зовнішні перешкоди – якщо є така можливість, приберіть їх. Перешкодами можуть бути кущі, гілки дерев.
  • Збільшення проємів. Для залучення додаткового світла Ви можете додати або розширити вікна, двері поміняти або влаштувати верхнє світло.
  • Відбиття світла. Здатність світла відбиватися від поверхонь так само зіграє вам на руку. Віконні рами і підвіконня, пофарбовані в білий колір, створюють поверхню від якої світло буде відбиватися у кімнату. Те ж саме стосується і підлоги, стін і стелі. Світлі і блискучі поверхні відбивають значно більше світла. Крім того, в якості поверхонь, що відбивають можна використовувати меблі і предмети інтер’єру. Дзеркало або стіл, розташовані біля вікна, збільшують кількість світла, що потрапляє до кімнати.
Природне світло абсолютно універсальне. Завжди пам’ятайте про те, що воно є основним світлом у будинку, а будь-яка схема штучного освітлення повинна бути продумана як додаток до природного освітлення.
Категорія: Дизайн інтер'єру | Додав: Cergiy (2010-11-10)
Переглядів: 1124 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Дизайн інтер'єру [16]
Дизайн екстереру [1]
Ланшафтний дизайн [3]
Пошук
Наше опитування
Чого невистарчає на сайті
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0