Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Дизайн інтер'єру

Ще про дизайн ..
Ця стаття стане в нагоді тією, хто планує зайнятися оформленням інтер'єру свого житла. У якому стилі можна оформити сучасний інтер'єрКолір в дизайні: які психологічні аспекти сприйняття? Рослини в інтерьере: яких правил варто дотримуватися?
 
Стилі в інтер'єрі
Самостійно оформляючи житло, ми частенько навіть не знаємо, як називається той або інший стиль. Розгледимо коротко лише основні з них.
 
Єгипетський стиль — це помпезні і величні храми, палаци і гробниці, тобто акцент робиться на монументальні споруди з колонами. У реальному житті такий стиль можна воспроїзвести тільки у інтер'єрі великих просторів.
 
Готика переслідує мету максимально розвантажити простір і очистити його від зайвих предметів.

Ренесанс характеризується спорудою палаців, а стиль бароко відрізняють кути, що округляють, велика кількість дзеркал і позолочена лепніна.

Класицизм створювався як дорогий стиль для консервативних людей.

Романтизм поєднує в собі атрибути ніжності і природної краси: дикий камінь, кування, зелені куточки.

Модерн пропагує вишукану лінійність, а неомодерн — повна відсутність орнаментів.

Стилю Арт-Деко (стиль зірок) прісуща легкість і витонченість декору, що намагається вписатися в швидкісне століття сучасних технологій.

Модернізм — це породження кубізму, пошук раціональної естетики, що розкриває технологічну суть речей.

Мінімалізм протестує проти наявності будь-якого декору і шукає ідеальні пропорції і колірні співвідношення в основних формах.

Техно-Арт особливе значення додає несучим конструкціям і комунікаціям і частенько імітує їх в інтер'єрі.

Всі вищеперелічені стилі мають право на існування в реальному житті, головне — визначитися, який з них потрібний і з чого зачати.
 
Оформлення інтер'єру
Основними матеріалумидля оформлення інтер'єрів були і залишаються живопис, вироби з скла, роботи по каменю, гобелени… За наявності уяви можна придумувати варіації з будь-яких матеріалів. Наприклад, підвісні стелі з гипсокартона не лише практичні, але і красиві. З їх допомогою створюються цікаві просторові композиції і підкреслюється індивідуальність приміщення. Дизайнери інтер'єрів часто прагнуть знизити рівень стелі в коридорі, відносячи його до другорядних приміщень. У цьому немає нічого поганого: у підвісній стелі можна приховати вентиляційні короби або встановити вбудовані світильники, які виграшно освітять хол. А у вітальні можна спорудити підвісну стелю у вигляді зниженого круга або овалу над обіднім столом, який прикрасить будь-яку трапезу.

Колір в дизайні
Важливим чинником в дизайні інтер'єру є вибір кольору. От його залежить і самочувствие, і настрій, і особисте життя. Всі колірні відтінки можна умовно розділити на дві групи: теплі (від жовтого до червоно-фіолетового) і холодні (від фіолетового до жовто-зеленого). Приміщення, забарвлені в теплі кольори, виглядають теплими і гостинними, але меншими за розміром. Кольори холодної гамми називаються такими, що видаляють, тому що при їх використанні приміщення стає на вигляд просторішим.
 
Колірний дизайн будинку істотно впливає на настрій і працездатність. У одній і тій же кімнаті залежно від її забарвлення можна переживати відчуття затишку або дискомфорту.

Енергія червоного кольору збуджує, допомагає підтримувати внутрішні ресурси організму. Червоний колір створює ефектний інтер'єр. Цей колір краще використовувати для приміщень, де минає найбільш активне життя сім'ї — вітальні, кабінету, холу і кухни.

Блакитний колір заспокоює нерви, знімає біль, надає жарознижуючу дію.

Ясно-блакитні стелі візуально зроблять приміщення вище і просторіше.

Присутність синього кольору в інтер'єрі додасть кімнаті вишуканість і благородство.

Жовтий колір — джерело тепла і світла, він стимулює інтелектуальні здібності людини і розкріпачує.

Зелений є символом зростання, рухи. Він часто використовується для обробки приміщень і краще всього виглядає на стінах в сонячній кімнаті.

Фіолетовий колір надає сильний вплив на духовний стан людини. Але в інтер'єрах його краще використовувати в разбавленном світло-бузковому вигляді або у поєднанні з теплими «життєвими» відтінками: жовтим або оранжевим.

Рослини в інтер'єрі
Квіти в горщиках, звичайно, добре, але зимовий сад — краще. Зараз в моді штамбовиє рослини — з оголеним стовбуром, від підстави приблизно на метр, і кулястою кроною. Місць для організації квітучого раю безліч. Але слід дотримуватися декілька правив. Вікна саду повинні дивитися на схід або на захід, оскільки влітку з південного боку рослини часто обпалюються.
 
Для освітлення рослин найбільш вдале поєднання природного світла з штучним, а використання ламп з особливим спектром випромінювання може створити прекрасний декоративний ефект в інтер'єрі.
 
Найзгубніше для рослин явище — перепад температур, тому не варто встановлювати кондиціонери в зимових садах, а краще обережно провітрювати приміщення. Зону, де розташовуються рослини, краще всього облицьовувати керамічною плиткою, щоб було легко прибирати землю. У інтер'єрі зимового саду чудово виглядають дзеркала або дзеркальний пластик, а штучний камінь створює ефектну імітацію природного ландшафту.
Категорія: Дизайн інтер'єру | Додав: Cergiy (2010-11-10)
Переглядів: 885 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Дизайн інтер'єру [16]
Дизайн екстереру [1]
Ланшафтний дизайн [3]
Пошук
Наше опитування
Чого невистарчає на сайті
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0