Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Дизайн інтер'єру

Як вибрати штори?
У облаштуванні вашого будинку дуже важливо правильно підібрати штори, які не тільки приховають всі недоліки обробки, але і буквально перетворять Ваше вікно і квартиру в цілому. І тут необхідно врахувати все: висоту стелі, розміри і розташування вікон, і, звичайно ж, інтер'єр самих кімнат.

І ще Вам варто відразу визначитися, яку роль гратимуть штори. Адже необхідність захисту від яскравого світла і пилу, а взимку і від холоду безперечна, але іноді ради цього доводиться жертвувати дизайном. UAsol нагадує, що також важливо врахувати функціональність штор, особливо у віконних і дверних отворах (наприклад, над дверима, що виходять на балкон).
   
   Дизайн штор
   
   Поширений варіант оформлення штор - поєднання двох полотнищ з різних матеріалів: вільно звисаюча завіска, тонка і прозора, яка зазвичай закриває все вікно, а портьєри з щільної і важкої тканини обрамляють і прикрашають вікно з боків. При цьому не забувайте, що тканини з поперечними смугами будуть доречні у вузькій кімнаті, оскільки візуально її «розширюють», а з вертикальними - підійдуть для кімнат з низькими стелями.
   
   Щоб штори не зливалися з інтер'єром кімнати, рекомендується вибирати їх в трохи більш світлих або темних відтінках, чим стіни. Жовті, червоні кольори створюють відчуття теплого вогнища, а сині і сірі належать до холодних тонів. Додаткове відчуття теплоти додають штори з щільних важких тканин.
   Ламбрекени (обробка у вигляді волана, який розташовується над завіскою) є доповненням до оформлення вікна і створюють деяке відчуття завершеності. Але при невеликій висоті стелі складно буде підібрати відповідний дизайн. У такому разі не експериментувати, щоб конструкція не вийшла дуже громіздкою.
   
   Вибір тканин для штор
   
   При виборі тканин для штор Ви винні чітко знати, яку функцію вони виконуватимуть. У випадку якщо вони захищатимуть квартиру від сонячного світла, рекомендується використовувати тканину, просочену спеціальним складом, за рахунок чого вона менше вигоряє на сонці. Якщо штори доведеться часто стирати (тобто на них падає роль пиловловлювача), то краще вибрати міцні щільні тканини, і, бажано, без підкладки.
   
   Вибираючи тканини для штор з погляду практичності, якнайкращим буде поліестер або його суміш з бавовною. Тканини з цього матеріалу легко можна попрати в домашніх умовах, але при температурі 30-40 градусів. До оксамиту, тканин з льоном, бавовною допускається лише застосовувати сухе чищення. Тканини з чистої бавовни не підходять для приміщень, які велику частину дня освітлені сонцем, тому як вони дуже швидко вигоряють і втрачають свій красивий спочатку вигляд.
   
   На сьогоднішній день для виготовлення штор широко використовують шовк. Він дуже приємний на дотик, але, на жаль, для нього потрібний додатковий захист, оскільки він чутливий до сонячних променів і швидко вигоряє. Для оформлення кабінетів найчастіше вибирають штори, пошиті з тафти, яка, крім того, що розкішно виглядає, ще і добре відображає світло. І плюс до всього цю тканину легко підтримувати в чистоті.
   
   Віскоза вважається за найбільш практичну серед штучних матеріалів - вона огнеустойчива і добре стирається.
   
   Лен - найпопулярніший з натуральних тканин, але використовується не в чистому вигляді, а з різними добавками, поліпшуючими його властивості. Наприклад, для того, щоб зробити льняну тканину легшою і блискучий в неї додають лавсан. Такі завіски добре виглядають на кухні.
   
   Ламбрекени
   
   Ламбрекени застосовуються для декорації верхньої частини вікна, з їх допомогою закриваються карниз, частина штор і верхній простінок, за рахунок цього візуально змінюються пропорції віконного отвору. Часто для ламбрекену використовують таку ж тканину, як і для завіски, але не коштує це приймати за правило, Ви маєте право вибирати те, що більше сподобається. Зазвичай цю частину декорації з нижнього краю обшивають тасьмою, за бажанням пришиваються шнури, кисті або інші аксесуари.
   
   Ламбрекени можна пошити як прямі, так надати їм незвичайну форму. По вигляду і способу пошиття їх можна розділити на наступні типи. Ламбрекенами на жорсткій основі («бандо») є смугу тканини і з прямим або фігурним нижнім краєм. Цей вигляд підходить для кабінетів і інших приміщень, оформлених в строгому стилі. М'який ламбрекен («сваг») традиційно використовують для оформлення кімнат в класичному стилі, виглядає він як набір півкіл з складками. М'які і жорсткі ламбрекени також можна використовувати у всіляких комбінаціях. Ще існує такий різновид ламбрекенів, як перекиди: тканина як би майстерно обвиває карниз і мимоволі звисає.
   
   Іноді немає необхідності приховувати красивий декоративний карниз, тоді краще вибрати легкий ламбрекен, який буде лише злегка його прикривати і навіть в якійсь мірі підкреслювати.
   
   Карнизи
   
   Вибір карниза теж важливий для оформлення вікна. Він не тільки повинен витримати штори, але гармонійно поєднуватися з їх стилем, інакше ви зіпсуєте загальну картину. Карнизи з пластика прогинатимуться під вагою важких штор з щільних тканин. Для того, щоб повісити тюль, природно, знадобиться подвійний карниз, а якщо Ви розраховуєте додати до оформлення і ламбрекени, то вже просто не обійтися без потрійного карниза.
   
   Щоб петлі на шторах прослужили Вам довгий час, вибирайте карнизи з що легко ковзають по ним гачками і затисками, інакше вони не витримають постійних смикань. Звичайно ж, з цієї ситуації є свій вихід - придбати карнизи з розсувним механізмом, які можливо навіть будуть для Вас зручніші. Ще одним варіантом є кільця - вони легко ковзають. Але щоб повісити на них штори все одно доведеться удатися до допомоги гачків або затисків.
   
   Не забувайте і про те, що що закривають всю стіну штори візуально розширюють віконний отвір, тобто при великому вікні розумно буде вибрати карниз рівний по ширині. Для штор з ламбрекеном карниз кріплять під самою стелею, що, з одного боку, естетичніше виглядає, а з іншої - ламбрекени не сильно нависають над вікном і не заважають його нормальній роботі при відкритті або закриванні.
   Дерев'яні карнизи з давніх часів відносяться до класики і виготовляються з сосни, дуба, горіха, вишні і інших порід дерева. Формою вони бувають плоскими або у формі круглої дерев'яної жердини з кільцями. Ці карнизи легко можна підібрати під колір меблів або паркету, що додасть вашому інтер'єру ще більше гармонії.
   
   Алюмінієві карнизи найбільш довговічні, і головне ціни на них невисокі. При необхідності такі карнизи легко згинаються (наприклад, для арки), що сприяє їх широкому застосуванню.
   
   До класичних елегантних портьєр, без жодного сумніву, підійдуть ковані карнизи. Часто їх виготовляють з наконечниками у формі листя або списи, запозичені з Середньовіччя.
   
   Металеві карнизи відрізняються міцністю і строгістю, що чудово підходить для кімнат з сучасними меблями. Наконечниками для таких карнизів зазвичай служать різноманітні геометричні фігури, а штори вішаються або на металеві кільця або на широкі петлі, зшиті з тієї ж тканини, що і штори. Ці карнизи найчастіше рекомендують для кухні, але врахуйте, що тюль з ними не поєднується.
   
   Найдешевшим варіантом будуть пластикові карнизи, різноманітність яких дозволяє підібрати не тільки колір (навіть «під дерево»), а ще і будь-яку форму. Це хороший варіант для дитячої кімнати, де Ви зможете утілити будь-які свої фантазії, але, повторюся, важкі штори повісити на них не вийде.
Категорія: Дизайн інтер'єру | Додав: Cergiy (2010-11-10)
Переглядів: 1161 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Дизайн інтер'єру [16]
Дизайн екстереру [1]
Ланшафтний дизайн [3]
Пошук
Наше опитування
Чого невистарчає на сайті
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0